Seznamte se

Vítáme Vás

Dobrý den. Srdečně Vás vítáme v jedinečném areálu velkého parku, který Vám zaručí dokonalou a ničím nerušenou relaxaci, kde se můžete pohybovat zcela svobodně, užívat si krásy rozlehlé zahrady, vybavené finskou saunou, vířivkou, zahradním altánem a letní kuchyní. V našem areálu si můžete pronajmout dva domy ( Hájenku či Stodolu) dohromady, či každý zvlášť. Dovolte nám provést Vás po malém panství, které se může stát na čas také Vaším domovem.

Seznamte se

V soukromí

Naše dva objekty s celkovou kapacitou 24 lůžek jsou Vám plně k dispozici, ať pro rodinnou siestu, či velké oslavy a kulturní akce. Rezidence Hájenka Kozojedy Vám poskytne soukromí bez obav zvědavých pohledů sousedů, možnost sounáležitosti s vašimi blízkými, čas pro aktivní odpočinek i večerní rozjímání. Záleží na Vás, jak jej prožijete.

Seznamte se

Uprostřed
posázavských lesů

S malebnou krajinou nedaleko hradu Českého Štenberka, uprostřed lesů, palouků, romantických zákoutí, skal a meandrů řeky Sázavy. Věříme, že si toto prostředí rychle zamilujete a rádi se sem budete vracet. Okolí Hájenky vybízí k výletům, vyjížďkám na kolech, ke sportovním aktivitám či houbaření.

Bydlení
v hájence

Bydlení v hájence

Do hlavní rezidence, kde se může ubytovat až 16 osob vstoupíte prostornou chodbou, která ústí do velkorysého obývacího pokoje, jenž přechází do úžasně prosvětlené zimní zahrady, kde se cítíte jako venku, ale chráněni před rozmary počasí. Přípravu pokrmů zvládnete v obrovské a plně vybavené kuchyni. která je rovněž v přízemí. Dále s v přízemí nachází samostatný pokoj s koupelnou, toaletou a dvěma lůžky. Další 2 ložnice s vlastními koupelnami a toaletami se nachází v prvním patře a pojmou dohromady 12 osob. Další 2 lůžka lze využít v galerii v prvním patře.

Bydlení v hájence

Obývací pokoj
s krbem

Velký obývací pokoj s krbem je centrální místností v přízemí. Jeho součástí je jídelna a pohodlné sezení pro maximální relaxaci.

Bydlení v hájence

Zimní
zahrada

Do zimní zahrady vejdete plynule z obývacího pokoje. Je ideální zvláště v deštivých či pošmourných dnech, kdy zde můžete relaxovat, jíst, hrát biliard a cítit se jako byste byli venku, i když jste v teple a v suchu.

Bydlení v hájence

Venkovská
kuchyně

Venkovská kuchyň v přízemí je prostorná a plně vybavená.

Bydlení v hájence

Pokoj
v přízemí

V přízemí můžete využít garsoniéru s dvěma lůžky, samostatnou koupelnou s WC a kuchyňskou linkou.

Bydlení v hájence

Ložnice nahoře
vlevo

Další ložnice v patře s vlastní koupelnou s wc nabízí ubytování až pro 6 osob.

Bydlení v hájence

Ložnice nahoře
vpravo

Ložnice v prvním patře je vybavena vlastní koupelnou s wc a může zde přespat až 6 osob.

Bydlení v hájence

Galerie

V galerii v patře mohou v případě potřeby přespat 2 osoby.

Ubytování - Romantický pokoj | Hájenka Kozojedy

Bydlení
ve stodole

Bydlení ve stodole

Nabízíme ubytování ve dvou podkrovních pokojích. Větší z nich ubytuje pohodlně 9 osob, jsou zde připraveny 3 dvojlůžkové a 3 jednolůžkové postele. Menší romantický pokoj s manželskou postelí a možností přistýlky ubytuje až 4 osoby.

Bydlení ve stodole

Romantický pokoj

pro 2-4 osoby

Romantický pokoj s King size postelí Vám poskytne potřebné soukromí. Lze využít i rozkládací gauč. Pokoj je vybaven klimatizací, díky níž se dá nejen chladit ale i topit. A nebo si můžete zatopit v originálních rekonstruovaných kamnech.

Bydlení ve stodole

Velké podkroví

až pro 11 osob

Velký podkrovní pokoj s devíti pohodlnými postelemi. Vestavěná klimatizace nabízí naprostý tepelný comfort. Z pokoje můžete využít přímý vstup do zahrady i do baru.

Ubytování - Velké podkroví | Hájenka Kozojedy
Bydlení ve stodole

Bar a kulečník

Po celodenních túrách, sportu, či lenošení na zahradě přichází večer a to je čas na zatopení v krbových kamnech a zábavu na baru, kde je Vám k dispozici kvalitní a cenově dostupné lahvové moravské víno, profesionální pípa na pivo s velkou výtočí, šipky a kulečník.

Večery na Hájence | Hájenka Kozojedy
Bydlení ve stodole

Pařby na baru

Doutníky, rumy, whisky, pivo a parta kamarádů, či setkání několika rodin by nebylo úplné bez večerní zábavy. Tady vám radit nebudeme. Sami víte nejlépe. Zajistíme pro Vás skoro cokoli včetně studených rautů.

Oslavy a akce na Hájence | Hájenka Kozojedy
Hájenka Kozojedy - areál zahrady

Kouzlo zahrady

Kouzlo zahrady

Klenoty zahrady jsou nejen dva historické domy, ale také velký altán, kde můžete relaxovat a sledovat květiny, stromy, ptáky, či biotop, lákající v horkých letních dnech k osvěžení. Kromě procházek parkem využijte i saunování v sudové sauně, která je citlivě zasazena do zahrady v bezprostřední blízkosti biotopu. Vířivka s vyhřívanou vodou je připravena pro ty, kteří se chtějí zahřát a přitom si užívat čerstvého vzduchu s výhledem na jezírko.

Letní kuchyně | Hájenka Kozojedy

Letní kuchyně

Letní kuchyně

Atmosféra a půvab letní kuchyně se vám brzy dostane pod kůži. Nabízí posezení cca pro 12 lidí, lednici, indukci s troubou a venkovní krb. Plně vybavená venkovní kuchyně je místem, kde vám bude chutnat nejlépe. Ať se jedná o brzké snídaně s výhledem do zahrady, či pozdní večeře při západu slunce, než se celý areál ponoří do tmy.

Relax a koupání

Relax a koupání

Pro milovníky koupání nabízí Hájenka biotop s přírodní vodou, pro zimomřivé vyhřívanou vířivku a pokud Vám to ještě nestačí, kilometr pod Hájenkou se můžete vykoupat v řece Sázavě s romantickým splavem – vyhledávaným místem pro přírodní koupání. Vyrazit můžete i do aquaparku v Kolíně či v Praze Čestlicích s dojezdovou vzdáleností 30 minut.

Za nejlepší relax a luxus však považujeme soukromí a komfort zahrady, kde můžete vařit a stolovat v letní kuchyni či grilovat na trendy grilu OFYR.

Relax a koupání

Vyhřívaný bazén

Nově postavený bazén osazený kvalitními lehátky. Díky možnosti ohřevu vody tepelným čerpadlem oceníte možnost vykoupat se i v měsících mimo sezónu. Pokud bude pršet nebo foukat můžete si zaplavat pod zastřešením.

Gastronomie

Gastronomie

Rybí tržnice, mořské plody, vepřo knedlo zelo, sushi, zvěřinový guláš, veganská párty – sweet corner, cheese corner, someliér. V případě zájmu vám zajistíme občerstvení ve spolupráci s cateringem blízkého hotelu v Českém Šternberku.

Svatby a oslavy

Svatby a oslavy

V životě je několik důležitých milníků, mezi něž patří bezesporu svatba. Alespoň u některých z nás. V poslední době jsou in svatby, kde máte romantický soukromý areál celý pro sebe a kde od obřadu ke svatební hostině a zábavě nemusíte nikam přejíždět. Všechny tyto trendy Hájenka Kozojedy splňuje.

Kromě toho budete u nás obklopeni hektarovým stále zelným parkem, který působí jako přírodní sanatorium a bude pro vás dokonalou kulisou nejen pro váš velký den, ale také jako krásná dekorace pro vaše svatební fotografie, ke kterým se můžete vracet po celý život.

Přejeme vám příjemné chvíle při procházení naší galerie a pokud budete cokoli potřebovat probrat, určitě se nám ozvěte. Rádi vás osobně nezávazně provedeme.

Více o svatbách a oslavách

Firemní akce

Firemní akce

Hájenka vybízí k organizování rozsáhlých teambuildingů, svateb a rodinných oslav. Kapacita areálu bez problémů nabídne vyžití pro více než 150 hostů. Naše zahrada hostila létající balón, flotilu veteránů, koně, skákací hrady, a velkokapacitní stany.

Jsme schopni zajistit prakticky cokoli, mezinárodní i českou kuchyni, jakéhokoliv žijícího a vystupujícího interpreta, či kapelu, DJe – zkrátka na co si vzpomenete.

Aktivity pro děti | Hájenka Kozojedy

Aktivity
pro děti

Aktivity pro děti

Dětské hřiště s pískovištěm, bezpečná novozélandská velká trampolína, houpačky, klouzačky a nekonečný trávník je pod širým nebem to nejlepší místo pro hry vašich dětí.

Aktivity v okolí

Aktivity v okolí

Posázaví je tradiční rekreační oblastí nejen pro únik z Prahy. Dnes jeho bohatství objevují turisté z celé ČR i zahraničí.

V létě zde můžete jezdit na kole, sjíždět Sázavu, navštěvovat hrady, zámky a romantické hospůdky. Na podzim zase zažít okolo Hájenky pravý houbařský ráj s hřiby, bedlami a ryzci. Zimní období láká nasadit běžky a toulat se zasněženou krajinou. Můžete vyzkoušet i sněžnice, a vyzkoušet tak tuto netradiční outdorovou aktivitu.

Večery na Hájence | Hájenka Kozojedy

Večery na Hájence

Večery na Hájence

Večery kolem
živého ohně

Na Hájence si můžete ugrilovat maso, zeleninu, sýry, ananasy. Prostě cokoli máte na grilu rádi. Troufáme si říct, že jsme pro Vás připravili to nejlepší, co existuje – gril OFYR, na kterém si připravíte také svařené víno, čaj či kávu a společně v družném hovoru obestoupit kruhový gril, zahřívat se teplem a pohledem na otevřený oheň a sdílet přátelství.

Večery na Hájence

Venkovní vířivka

A když přijde večer a vše utichne, můžete si udělat pohodlí v naší švédské vířivce a spolu s vychlazeným sektem pozorovat hvězdnou oblohu. V zimních měsících, obklopeni jiskřivým sněhem jsou koupele ve vířivce obzvlášť nádherné.

Venkovní vířivka | Hájenka Kozojedy